Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

Sport Turystyka

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, zajrzyj na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja licznych podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze zanikające już lodowce, sposobność ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również niesamowite widoki. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]