Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Sport Turystyka

Wyprawa Himalaje - ta niebywała oferta Cię zadowoli.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to wiele elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Himalaje lub Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]