Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Sport Turystyka

Więcej szczegółów o Dolomity trekking znajdziesz tu.

Zwolennicy czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które położone są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one zachwycające, jednakże osoby często praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie podekscytowanie płynące z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można podziwiać oszałamiające widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną ilością stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i wiele urwisk, oznaczono w nich także mnóstwo łatwych tras, z którymi poradzą sobie turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto zobaczyć podczas trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach, które zostały zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też aktywnie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]