Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Sport Turystyka

Oferta trekkingów górskich w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Górskie wycieczki mogą przybierać różne formy. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny wysiłek zyskujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób z najlepszą sprawnością fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, jak również Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]