Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Sport Turystyka

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty wypraw!

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]