Wynajem szalunków – dobre strony

Sektor budowlany

Szukasz pełnej oferty wynajmu szalunków? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, lecz spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest główną usługą naszej firmy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo istotna okaże się też obsługa klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]