Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Sektor budowlany

Potrzebujesz domów drewnianych Małopolska? Sprawdź domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]