Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Sektor budowlany

Chcesz poznać więcej szczegółów o budowie domów drewnianych przeszklonych? Zajrzyj na domygoralskie.com.

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się także wielkimi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to na ten moment bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują również inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]