Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Biżuteria Zakupy

Jeśli potrzebujesz kolczyków z kamieniami, zobacz tu.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Minerały mogą całkowicie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z kryształami, odmienny z kolei te ozdobione turkusem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym uznaniem? Jakie Minerały stosowane przez jubilerów są naturalne, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o jubilerstwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, iż duża część surowców stosowanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które produkowane są z wapnia i cyrkonu, zaś rozmaite kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom albo kobalt. Oprócz cyrkonii, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – topazy czy bursztyn

Jubilerzy znacznie częściej wykorzystują jednak kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć barwy od niebieskich do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych kamieni zwykle zwiększa cenę zakupu takich kolczyków. Dobrze jednak zdać sobie sprawę, że są to dzieła dużo bardziej unikatowe, aniżeli te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]