Srebrne wisiorki

Biżuteria Zakupy

Wisiorki srebrne znajdziesz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej znosi też styczność z wodą czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.