Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Biżuteria Zakupy

Dowiedz się, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednak ma miejsce ta wymarzony przez wiele pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol nieskończoności

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to bardzo stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną i drogimi kamieniami, jednakże surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, natomiast duży przyrost ich popularności daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to pierścionek z platyny z ogromnym brylantem, jednak możliwości swobodnego dobierania rozmaitych kamieni oraz metali są szerokie. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin czy szafir. Niektórzy wybierają mniej wartościowe metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, a nawet drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było pogląd, że narzeczony ma obowiązek wydać na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: ilości karatów, surowca, wzoru czy wykorzystanego kamienia, zatem każdy odszuka elegancki, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości oraz zaangażowania, dlatego jego cena nie jest najważniejsza. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]