Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Biżuteria

Zamów topaz mistyczny.

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku może się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda także na co dzień. Ważna okazuje się też różnorodność barw, dzięki której prościej można dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.