Kilka słów o kolczykach kwiatkach

Biżuteria

Potrzebujesz kolczyków kwiatuszków? Sprawdź www.bizutik.pl.

Kwiaty i ogółem flora od stuleci są jednym z ulubionych motywów wykorzystywanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Wśród najistotniejszych podać warto zdecydowanie znaczne zróżnicowanie tego rodzaju wzorów powodujące, iż błyskotki z kwiatami mogą być zakładane zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o interesującym wyglądzie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria inspirowana roślinnymi motywami – ta bowiem wyśmienicie pasuje zarówno do wytwornych, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji casualowych. Jak więc wybierać kolczyki kwiatuszki, by wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane bądź inkrustowane kryształkami Swarovskiego

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę efektownym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków stają się wręcz najważniejszym jej akcentem. Aby tak się jednak stało, muszą być odpowiednio dobrane do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych lub tych ubieranych na oficjalne okazje, najodpowiedniejszym wyborem do nich są niewątpliwie kolczyki kwiatki przyozdobione kryształkami lub drogimi kamieniami. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się ładnie przy mniej formalnych, codziennych stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin na ogół zakłada się na sztyfty. Odrębną kategorię stanowią kolczyki tworzone z dotąd nieczęsto używanych przez jubilerów surowców, jak na przykład drewno, ceramika czy tworzywa sztuczne.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne motywy roślinne

Będąc nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, trzeba zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zaskarbił sobie serca złotników oraz ich klientów. Znacznym popytem cieszą się też wzory inspirowane kształtem pędów i liści. Nieco mniej rozpowszechnione – aczkolwiek możemy kupić je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub pełnych roślinnych sylwetek.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]