biżuteria srebrna, biżuteria z kamieniami, srebrna biżuteria

Jak wytwarza się srebrną biżuterię z kamieniami

Biżuteria

Biżuteria srebrna jest jednym z najpopularniejszych rodzajów ozdób. Niepowtarzalny wygląd – w połączeniu z starannymi dekoracjami – nadaje jej charakter, a kobiecie noszącej tę biżuterię zapewnia jest pewnością znakomitego samopoczucia i zwiększonej pewności siebie. Bardzo ważnym elementem biżuterii srebrnej jest wykończenie. Często, aby nadać sztuce unikatowy charakter, używa się kamieni szlachetnych.

Najczęściej spotykane minerały stosowane do wytwarzania srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez ludowe wierzenia kamienie szlachetne postrzegane są jako przedmioty mające wpływ na wiele aspektów życia i nie pełnienią wyłącznie funkcji estetycznej. Zdecydowanie najczęściej używanym minerałem jest brylant. Obok jego niespotykanego lśnienia, piękna oraz przejrzystości nie da się przejść bez emocji. Dba on o wierność oraz trwałość związku. Następnym liderem pomiędzy kamieniami szlachetnymi jest topaz. Ten przepiękny kruszec o barwie głębokiego błękitu jest symbolem mocy i siły, wspiera w pozbywaniu się wielkich problemów. Na miejsce na samej górze zasługuje także szmaragd, który dzięki przejrzysto-zielonej poświacie zyskał niespotykaną popularność. Przynosi on nieoczekiwanie dobrą witalność, jak i posiada właściwości lecznicze.

Jak wykańcza się ozdoby na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Użycie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynej metody urozmaicenia wyglądu różnego rodzaju biżuterii ze srebra. Istnieje mnóstwo sposobów na upiększenie biżuterii. Wśród nich są: oksydowanie, czyli celowe postarzanie wyglądu srebra, lub grawerowanie, to jest tworzenie napisów i ornamentów za pomocą rylców. Wszystkie te techniki w pełni komponują się z kamieniami półszlachetnymi, użytymi przy zdobieniu biżuterii ze srebra. Biżuterię ze srebra można zdobyć w sklepach stacjonarnych, jednak o wiele łatwiej można załatwić to przez internet.