Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Biżuteria Zakupy

Kup biżuterię srebrną.

Jest z nami od tysiącleci i mimo dostępności różnych nowatorskich projektów, w istocie niewiele ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa tę samą rolę – jest swoistą dekoracją człowieka i pozwala na wyrażenie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię tak samo chętnie zakładają panie i mężczyźni, maluchy i dorośli, osoby z najróżniejszych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory cenimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły co najmniej kilka dekad?

Dlaczego warto postawić na srebrną biżuterię?

Największym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, iż jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć też o jego wyglądzie, który łączy się z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak się troszczyć?

Srebro wytrzyma wiele czasu, ale powinniśmy prawidłowo je konserwować. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować albo uszkodzić w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być pielęgnowana w wodzie z denaturatem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]