Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

Automatyka przemysłowa

Multiswitch kaskadowy kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie funkcjonalna, decyduje mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być bezpieczna i gwarantować wysoką jakość transmitowanych danych, jednak równie ważna okazuje się opcja łatwego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie powinno być związane z potrzebą przeprowadzenia złożonych prac – w wyniku tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, dzięki którym powiększenie instalacji okaże się szybkie oraz nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do których podłączane są kable. Jeżeli konieczne jest poszerzenie sieci – na przykład wtedy, kiedy kolejny odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy jedynie umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego typu mają osiem wtyczek, jednak u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Multiswitch – który kupić?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych domach należy rzecz jasna wykorzystać modele o większej ilości wejść. Niezwykle ważna jest również separacja między gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje bowiem na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 db. Będzie to istotne w szczególności w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]